Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Media

Prezydent Zabrza: Program dla Śląska to program dla Polski

Samorządowcy czekają na program dla Śląska, potrzeba jest nie tylko restrukturyzacja górnictwa. Gospodarka, przemysł są podstawą działania naszego regionu, dlatego trzeba w tym obszarze zaproponować nowe rozwiązania - mówi w wywiadzie dla wnp.pl Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, przewodnicząca Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Międzynarodowy Festiwal im. G.G. Gorczyckiego

13 kwietnia w kościele pod wezwaniem św. Trójcy w Bytomiu zainaugurowano VIII Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Festiwal, dzięki współpracy kilkunastu śląskich miast, jest największą imprezą muzyczną w regionie i staje się atrakcyjną wizytówką kulturalną Śląska w Europie.

Śląski System Informacji Turystycznej

Śląski System Informacji Turystycznej to projekt, którego liderem jest Śląska Organizacja Turystyczna w Katowicach a partnerami Górnośląski Związek Metropolitalny, Związek Gmin Jurajskich, Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, Stowarzyszenie „Region Beskidy" oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza". Podstawowym celem projektu jest stworzenie zintegrowanego systemu informacji turystycznej, obejmującego swym zasięgiem całe województwo śląskie. Obecnie większość działań związanych z wdrażaniem projektu została zakończona i beneficjenci cieszyć się mogą jego rezultatami.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a