Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Media

Silesia Marathon 2013

12 maja na ulicach Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich odbywał się Silesia Marathon. Była to już piąta odsłona święta biegania w Metropolii Silesia.

Europejski Kongres Gospodarczy 2013

Przez trzy dni stolica województwa śląskiego -- Katowice, były centrum debat o gospodarczej przyszłości Polski i Europy, a to za sprawą V już Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

VI Metropolitalne Święto Rodziny

W dniach od 18 maja do 2 czerwca odbywa się VI Metropolitalne Święto Rodziny, któremu w tym roku towarzyszy myśl „Rodzina wiarygodna". Święto Rodziny, podobnie jak w latach ubiegłych, ma swoją odsłonę w kilkunastu miastach Metropolii Silesia.

3 Metropolitalna Gra Miejska

26 maja zakończyła się 3 Metropolitalna Gra Miejska, w której udział wzięło kilkudziesięciu mieszkańców aglomeracji. Gra składała się z czterech etapów, podczas których w ośmiu miastach Metropolii Silesia gracze poszukiwali zaginionej partytury.

Industriada 2013

8 czerwca w kilkudziesięciu miastach regionu kolejną odsłonę miało Święto Szlaku Zabytków Techniki, czyli Industriada.

Strategie działań na rzecz seniorów

Śląskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku we współpracy z Górnośląskim Związkiem Metropolitalnym, Uniwersytetem Śląskim oraz Wyższą Szkołą Humanitas zorganizowało konferencję „Strategie działań na rzecz starzejącego się społeczeństwa", która odbyła się 10 czerwca.

Hurtowy zakup energii

Przedstawiciele 26 miast, powiatów oraz gmin województwa śląskiego podpisali porozumienie w sprawie hurtowego zakupu energii elektrycznej. Jest to już drugie wspólne podejście do zakupu energii koordynowane przez Górnośląski Związek Metropolitalny, które ma przynieść jednostkom samorządu terytorialnego wymierne oszczędności.

Cafe-teatr - kafejka Metropolitalnej Nocy Teatrów

4. Metropolitalna Noc Teatrów przed nami. W nocy z 28 na 29 września teatry i instytucje kultury Metropolii Silesia otworzą się na spragnionych wrażeń widzów. Dla publiczności, oprócz spektakli, przygotowano całą gamę dodatkowych atrakcji, które pozwolą na poznanie teatrów „od kuchni".

O projekcie ustawy metropolitalnej

Projekt ustawy o powiecie metropolitalnym trafił do Sejmu. Został on przygotowany przez posłów Platformy Obywatelskiej i dotyczyć ma nie tylko śląskiej aglomeracji, ale także innych regionów o podobnej strukturze. Jak powstanie ustawy wpłynie na Śląsko-Zagłębiowską Metropolię Silesia? Odpowiada Dawid Kostempski -- Przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a