Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Aktualności

Metropolitalna Noc Teatrów 2017

8. Metropolitalna Noc Teatrów przypada w tym roku 30 września. Impreza doczekała się swoich wiernych widzów, którzy tłumnie odwiedzają teatry w ostatnią sobotę września. W tym roku, jak zwykle, będzie w czym wybierać, a jedynym problemem jest to, że nie można być w wielu miejscach jednocześnie. Można jednak skomponować sobie własny program MNT i cieszyć się magią teatru do późnych godzin nocnych.

Europejski Kongres Małych I Średnich Przedsiębiorstw 2017

Generują 50% PKB i tworzą ponad 70% miejsc pracy. Współutrzymują ZUS i wydatnie dokładają się do programu 500+. Pomimo tego napotykają na szereg utrudnień – nie tylko fiskalno-prawnych – w codziennej działalności. Małe i średnie przedsiębiorstwa coraz częściej mówią: „uwolnić biznes!” Pod tym wielowątkowym hasłem ruszyła rejestracja uczestników VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach! GZM jest współgospodarzem tego wydarzenia po raz 7.

Metropolia korzyści

Metropolia nie powstaje z dnia na dzień, ani nawet z roku na rok. Budowanie silnego ośrodka metropolitalnego jest długotrwałym procesem, obejmującym wszystkie obszary życia społecznego, wymagającym stworzenia mechanizmów administracyjnych, formalnych i prawnych, pozwalających na konstruowanie długofalowych strategii i planów, te zaś powinny powstawać w oparciu o jak najlepsze rozpoznanie potrzeb mieszkańców. Wszak wszystkie metropolie na świecie, mimo wielu dzielących je różnic, mają jeden wspólny cel – poprawę życia swoich mieszkańców.

Nowa trasa turystyczna w Zabrzu

Pod koniec miesiąca oficjalnie zostanie oddana do użytku turystów nowa trasa w kompleksie postindustrialnym Sztolnia Królowa Luiza. Jej otwarcie uświetni koncert finałowy V edycji Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego zaplanowany na 29 września. Z kolei 30 września przygotowano wiele atrakcji dla odwiedzających.

Nagroda za Metropolitalne Święto Rodziny

Nagroda im. Juliusza Ligonia jest najstarszą regionalną nagrodą w Polsce, przyznawaną przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” od 1963 r. Tegorocznym laureatem nagrody jest Przewodnicząca Zarządu GZM, Małgorzata Mańka-Szulik – za zaangażowanie i inspirujący wkład w rozwój samorządności lokalnej oraz za ideę i konsekwentne pielęgnowanie zainicjowanego przed 10 laty dzieła Metropolitalnego Święta Rodziny.

Metropolia pod napięciem

Zapraszamy na konferencję pt. „Metropolia pod napięciem", która odbędzie się w dniu 29 września 2017, w sali konferencyjnej CINiBA, ul. Bankowa 11a w Katowicach.

Kontynuacja sesji

Dzisiaj, tj. we wtorek 12 września odbędzie się druga część pierwszej sesji Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Jest zarząd metropolii!

I sesja Zgromadzenia Metropolii, rozpoczęła się 29 sierpnia w Katowicach w Sali Sejmu Śląskiego i po dwutygodniowej przerwie była kontynuowana 12 września 2017 r.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a