Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Aktualności

Gliwice wśród informatycznych liderów

Dobra i skuteczna informatyka korzysta z narzędzi, których nie widać, ale z pewnością można dostrzec efekty ich stosowania. Doskonale zdawali sobie z tego sprawę jurorzy tegorocznego konkursu pod nazwą „LIDER INFORMATYKI 2009”, przeprowadzonego w całym kraju pod patronatem ministra gospodarki, Waldemara Pawlaka, wiceprezesa Rady Ministrów. Wyróżnili m.in. Urząd Miejski w Gliwicach za efektywne korzystanie z nowoczesnych technologii informatycznych w codziennej działalności.

Polityka rowerowa w Dąbrowie

Dąbrowa Górnicza stała się dzisiaj drugim miastem województwa śląskiego, w którym uchwalony został strategiczny dla miast „rowerowy” dokument – Polityka Rowerowa miasta Dąbrowa Górnicza. Jako pierwsze podobny dokument przyjęły Katowice.

Najbliższa konferencja

Górnośląski Związek Metropolitalny zaprasza na konferencję pt.: „Związki metropolitalne w Europie - Regionalny Związek Zagłębia Ruhry RVR oraz Górnośląski Związek Metropolitalny GZM - struktura, rozwój, współpraca”

Tychy: Ruszyła przebudowa placu św. Anny

Już za kilka miesięcy plac św. Anny w Tychach – centrum socrealistycznego osiedla z lat 50-tych ubiegłego wieku będzie znów jedną z najpiękniejszych wizytówek miasta. Właśnie rozpoczęła się jego przebudowa, plac kosztem blisko 3 milionów złotych zostanie odnowiony i gruntownie zmodernizowany.

Od miasta do metropolii

Metropolia „Silesia” była organizatorem konferencji pt.: „Od miasta do metropolii – drogi rozwoju Europy”, która odbyła się 19 i 20 listopada 2009 r. w Katowicach.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a